Wellness hotel Pod Kyčmolem, který nabízí komfortní ubytování v Beskydech, je výjimečný i z pohledu své geografické polohy. Leží v malebném údolí Těšínských Beskyd na pomezí Polska a Slovenska, jen 14 km od města Jablunkov. Nabízí spoustu možností, jak vyplnit čas během dovolené. V okolí hotelu mohou návštěvníci zhlédnout celou řadu lákavých míst nabízejících nejširší sportovní vyžití v průběhu celého kalendářního roku.

Sjezdové lyžování

lyze_jablunkovsko

Pro příznivce sjezdového lyžování, které bezesporu patří k nejpopulárnějším zimním sportovním aktivitám, nabízí blízké i vzdálenější okolí čtyři lyžařské areály.

Přehled sjezdovek v okolí:

Lyžařský areál Horní Lomná – Přelač (v dosahu 3 km)

Lyžařské terény jsou situované na severovýchodním svahu v nadmořské výšce 700 až 850 m n.m.. Sjezdové tratě mají délku od 670 do 800 m. Areál je vybaven třemi lyžařskými vleky a dětským vlekem pro začátečníky.

http://www.prelac.cz/

Lyžařský areál Armáda v Dolní Lomné (v dosahu 8 km)

K dispozici je svah o délce cca 860 metrů s osvětlením pro večerní lyžování a technickým zasněžováním po celé délce sjezdovky. Areál je vybaven jedním vlekem a k dispozici je rovněž dětský vlek s nízkým vedením lana.

Ski areál Severka v Dolní Lomné (v dosahu 12 km)

Ski areál provozuje 4 lyžařské vleky a délka sjezdovek je celkem 2 km.

http://zima.severka.eu

 

Dolni-Sjezdovka

 

Ski areál Mosty u Jablunkova (v dosahu 17 km)

Ski areál nabízí 3 sjezdové tratě o celkové délce 2100 m, umělé zasněžování, snowpark a lyžařskou školu. Areál je vybaven čtyřmi lyžařskými vleky.

http://www.skimosty.cz/

 

Mosty-Sjezdovka

Jízda na běžkách

bezky_jablunkovsko

Pro vyznavače bílé stopy nabízíme širokou síť běžeckých tras, nepočítaje hlavní hřebenovou trasu Těšínských Beskyd z Mostů u Jablunkova přes Velký a Malý Polom na Bílý Kříž, stejně tak oblíbenou trasu vedoucí z Třince – Oldřichovic pod vrcholem Ostrý a dál přes Babí vrch, Slavíč a Kozí hřbet až na Malý Polom. Náš Wellness hotel Pod Kyčmolem je od vrcholu Malý Polom vzdálen necelé tři kilometry a lze se na něj dostat po modře značené turistické trase, která prochází v blízkosti našeho hotelu.

V samotném údolí u Dolní Lomné vedou nad řekou Lomná upravované běžecké tratě, odkud je překrásný výhled jak na okolní horský masív, tak i na údolí Lomné. Celková délka tratí je 10 km, s okruhy 3,5 km, 3 km, 2 km, 1 km. Trasy vedou výhradně po loukách a jsou nenáročné. Není třeba se obávat nebezpečných sjezdů ani strmých stoupání. Trasy jsou vyznačeny v terénu barevnými terčíky lyžaře.

Další upravované běžecké tratě v délce 44 km nabízí Ski areál Mosty u Jablunkova vzdálený od našeho hotelu cca 17 km.

Bobová dráha

bobovka_skimosty

K dalším zimním aktivitám, které blízké okolí hotelu nabízí, patří bobová dráha s celoročním provozem v Ski areálu Mosty u Jablunkova v dosahu 17 km od našeho hotelu. Délka sjezdu činí 650 m, můžete sjíždět až 40 km rychlostí.

Projížďky koňským spřežením

kone_konezlomne

Rodinná stáj v Dolní Lomné nabízí v zimním období  pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi, menší skupinky vyjížďku do okolní krajiny v saních tažených koňmi (při dobrých sněhových podmínkách). Tato rodinná stáj provozuje také tzv. kuligy, kde za hlavní sáně, které jsou tažené koňmi, jsou v řadě za sebou napojeny malé sáňky.

Bruslení

brusle_dolnilomna

Ve vedlejší obci Dolní Lomná je možnost využití provozu veřejného kluziště v závislosti na klimatických podmínkách. 

Personál hotelové recepce je vždy připraven Vám poradit s výběrem aktivity během Vašeho pobytu u nás.

(zdroj fotografií: jablunkovsko.cz, skimosty.cz, dolnilomna.cz, konezlomne.cz )

Wellness hotel Pod Kyčmolem, který nabízí komfortní ubytování v Beskydech, je výjimečný i z pohledu své geografické polohy. Leží v malebném údolí Těšínských Beskyd na pomezí Polska a Slovenska, jen 14 km od města Jablunkov. Nabízí spoustu možností, jak vyplnit čas během dovolené. V okolí hotelu mohou návštěvníci zhlédnout celou řadu lákavých míst nabízejících nejširší sportovní vyžití v průběhu celého kalendářního roku.

Turistika v Beskydech

P1060687a

Pro milovníky pěší turistiky nabízí blízké i vzdálené okolí hotelu pestrou síť dobře značených turistických tras, které Vás dovedou k zajímavým cílům a ukážou nádhernou beskydskou přírodu v údolích i na horských hřebenech. Vynikající poloha hotelu Vám umožní bez nutnosti přesunu na větší vzdálenosti navštívit zajímavá místa, jako jsou Národní přírodní rezervace Mionší, Slavíč, Visalaje, hlavní hřebenovou trasu Těšínských Beskyd, okružní trasu s výstupy na vrchol Velkého a Malého Polomu, přechod k vodní nádrži Morávka a celou řadu zajímavých míst. Pro zdatnější turisty se nabízí možnost dojít až na Lysou horu.

V blízkosti našeho hotelu prochází modře značená trasa vedoucí z Horní Lomné na Malý Polom.

,

Cykloturistika v Beskydech

cykloturistika_icm

Zdejší okolí nabízí rovněž širokou síť dobře značených cykloturistických tras, kde si na své přijdou vyznavači tras mírných přes střední až po ty náročné. Cyklotrasy jsou vedeny turisticky zajímavými oblastmi se zaměřením na poznávání zdejší krajiny a přírodních, kulturních a historických památek. Převážná část tras vede po silnicích s menším provozem, po cestách polních a lesních, případně i pěšinami, které jsou na kole sjízdné.

Tenis

tenis_lomna_jablunkovsko

Milovníci aktivní dovolené mohou ve zdejší obci navštívit tenisové kurty v rámci víceúčelového hřiště s umělým povrchem SAN-O-TAN CONIPUR EPDM.

Golf

golf-beskydgolf

Pro vyznavače golfového sportu nabízí zdejší region nedaleko Třince pod beskydskými horami u obce Ropice golfový areál moderního typu se vším, co k tomu patří. V areálu je k dispozici osmnácti jamkové hřiště špičkových parametrů, golfová akademie typu chip&putt se šesti jamkami, driving range s krytými odpališti, pitching a putting green.

Projížďky koňským spřežením

kone_jablunkovsko

Rodinná stáj v Dolní Lomné nabízí celoročně pro jednotlivce, páry, rodiny s dětmi a menší skupinky vyjížďku do okolní krajiny koňským spřežením.

Bobová dráha, lanové centrum a sjezd na koloběžkách

bobovka_denik.

K dalším aktivitám, které blízké okolí hotelu nabízí, patří bobová dráha s celoročním provozem v Ski areálu Mosty u Jablunkova v dosahu 17 km od našeho hotelu. Délka sjezdu činí 650 m, můžete sjíždět až 40 km rychlostí. V těsném sousedství bobové dráhy se nachází lanové centrum, dětské lanové centrum, lezecké stěny, bungee trampolíny, dětské trampolíny, dětský zábavní park, sjezd na horských koloběžkách, sjezd na laně – Gorolszus.

www.skimosty.cz 

KEMPALAND

V nedalém Bukovci se nachází areál KempaLand, který Vám nabízí letní atrakce, které Vás zaručeně nenechají v klidu, např.:AQUAZORBING, HORSKÉ KÁRYSUMMERTUBINGNORDIC WALKINGSTŘELBA Z LUKU a mnoho dalších.

www.kempaland.eu

Paintball

paintbal_jablunkovsko

Pro vyznavače adrenalinu je k dispozici jedinečný paintball areál Návsí, který je umístěn v krásné přírodě. Tento areál je vhodný pro začátečníky, pokročilé i samotné mistry.
V rámci tohoto areálu je jeho provozovatel připraven Vám poskytnout veškeré potřebné vybavení, seznámit Vás s pravidly hry i hřištěm, včetně zajištění odborného dohledu.

Projížďky na dvoukolkách Segway

SegwayX2_jablunkovsko

SegwayPark Mosty u Jablunkova nabízí pro veřejnost možnosti pořádání vyjížděk do přírody na dvoukolovém elektrickém zařízení, které za pomocí důmyslné elektroniky vyrovnává základovou plošinu a drží rovnováhu za Vás. Trasy za účasti školeného instruktora jsou voleny s ohledem na náročnost trasy, dle chuti a zkušenosti klienta.

Tandemové lety

lety_chciletat

Beskydská škola létání nabízí příznivcům výšek tandemové lety z Javorového Vrchu za doprovodu zkušeného pilota. V nabídce jsou tři druhy letu - základní, termický a akrobatický.

Jezdectví

P1000269

Pro vyznavače koňského hřbetu nabízí zdejší region možnost výcviku jezdců nebo vyjížďky do terénu. Jezdecký klub Beskyd v Jablunkově nabízí také možnost vození dětí v areálu.

Military Centrum

Military - foto na www

Tato aktivita je přímo určena pro všechny zájemce, kteří mají zájem o vojenskou tematiku a historii. Military centrum se nachází v obci Návsí 15 km od našeho hotelu a nabízí prozkoumání vojenských vozidel, projížďku v obrněném vozidlu a také ostrou střelbu.

www.militarycentrum.cz

Personál hotelové recepce je vždy připraven Vám poradit s výběrem aktivity během Vašeho pobytu u nás.

(zdroj fotografií: jablunkovsko.cz, icm.cz, ado.cz, chciletat.cz, google.cz )